17 Eylül 2021 / Cuma

Yönetim Anlayisimiz

 Tekin Gümrük Müsavirligi mesleki faaliyetini sürdürürken teknolojinin sundugu tüm imkânlari kullanir. Sirket içi egitimler ile çalisanlarinin bilgilerini yeniden üretir. Sirket içi denetimler ile performans degerlendirmesi yapar. Devlete karsi hukuki ve mali yükümlülüklerini yerine getirir.

Sektöründe büyük olmayi degil en güvenilir ve kalici olmayi hedefler. Is ve toplum ahlakinin kurallarina sahip çikar. Çevrenin korunmasi ve bu bilincin yayginlastirilmasini önemser.

Mesleki Anlayisimiz

Gümrük müsavirligi mesleki bir faaliyettir. Meslek mensuplarinin yetki ve sorumluluklari 4458 sayili gümrük kanunu ile belirlenmistir. Bu meslek, tam anlamiyla güvene dayali sekilde yapilmaktadir. Dis ticaret firmalarinin dolayli temsilcisi olarak hizmet üreten gümrük müsavirleri, mevzuat hükümleri karsisinda agir sorumluluklar üstlenmektedir.
4458 sayili gümrük kanunu yükümlerince yapilan sinavlar sonucu sinavda basarili olmus ve staj süresini tamamlamis kisilere verilen “gümrük müsavirligi izin belgesi” karsiliginda yapilan, mesleki bir faaliyettir. Gümrük müsavirleri hizmet verdigi firmalarin tüm hak ve hukuklarini korurken, yasalara ve yürürlükteki mevzuat hükümlülüklerine uygun hizmet üretmek zorundadirlar.